Murat Kurum’dan İmamoğlu’na: Senin işin boş laf, benim işim hizmet

Tüm branşların olduğu devasa bir spor merkezini hizmete alacaklarını belirten Kurum, “Futbol sahamız ve spor salonumuzu gençlerimizin hizmetine sunacağız. Mecidiye Mahallemizdeki mesire alanımızı da gençlik merkezine dönüştürecek, sizlerin tüm ihtiyaçlarını tamamen karşılayacağız. Bununla beraber, Sultanbeyli’mize yeni bir kültür merkezi ve nikah salonu kazandıracağız.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Sultanbeyli mitinginde vatandaşlara seslendi.

“BU MEYDAN; ‘REKLAM BELEDİYECİLİĞİ DEĞİL, GERÇEK BELEDİYECİLİK’ DİYOR”

Sultanbeyli’deki kalabalığın 31 Mart zaferini müjdelediğini belirten Kurum, “Tam 57 gündür İstanbul’umuzun her yerinde hemşehrilerimizle kucaklaşıyoruz. Ben, İstanbul’umuzda şunu net bir şekilde görüyorum. İstanbul’da dalga dalga büyüyen bir değişim iradesi var. İstanbul artık kararını vermiştir. Sultanbeyli çoktan kararını vermiştir. 31 Mart’ta ne olacağını görmek isteyen, işte gelsin bu meydana baksın. İstanbul’un yeniden şahlanışını görsün. Bu meydan bize, 31 Mart zaferimizin provasını gösteriyor. Bu meydan; ‘Reklam belediyeciliği değil, Gerçek Belediyecilik’ diyor. Bu meydan ‘Yeniden İstanbul’ diyor. Bu meydan ‘Sadece İstanbul’ diyor.” dedi.

İstanbul’un 5 yıldır çile çektiğini, ehliyetsiz ellerde eser ve hizmet görmediğinin altını çizen Kurum, “Tam 27 gün kaldı, ‘Hizmet Siyaseti’, ‘Eser Siyaseti’ geliyor. 31 Mart akşamı artık ‘Çilesiz İstanbul’, ‘Dertsiz İstanbul’, ‘Risksiz İstanbul’ geliyor.” sözleriyle konuşmasına devam etti.

“İSTANBUL BİZE ECDADIMIZIN, TARİHİN, EMANETİDİR”

CHP’li mevcut İBB yönetiminin 5 yılda Fatih’in emaneti bu şehre tek bir çivi çakmadığının altını çizen Kurum, “İstanbul bize ecdadımızın, tarihin, emanetidir. İstanbul bize ‘Bu şehir daima benimdir’ diyen Sultan Fatih’in emanetidir. İstanbul bize ‘En büyük hayalim İstanbul’u yeniden yükseltmektir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetidir. Bu şehir bize ‘Medeniyetimizin başkenti İstanbul’dur’ diyen Erbakan Hocamızın emanetidir. İstanbul bize ‘Vatanseverlik aksiyondur’ diyen Başbuğ Alparslan Türkeş’in emanetidir. Bu şehir bize ‘Dava ve aksiyon adamı’ şanlı Şehidimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun emanetidir. İstanbul bize ‘Bu şehrin en büyük sevdalısı’ liderimiz, genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emanetidir. Bu şehir bize annelerimizin, babalarımızın, gençlerimizin, yavrularımızın, sizlerin emanetidir. Ve bu emanet, 31 Mart’ta tarih şuuruna, millet şuuruna sahip olan bu ehil ellere, emin ellere yeniden teslim edilecektir.” ifadelerini kullandı.

İstanbul için hayalleri ve hedefleri olduğunu söyleyen Murat Kurum, “Biz İstanbul’u kendimize dert eylemişiz. Derdi olmayanlar bizleri anlayamaz. Çünkü dert insanı yollara düşürür. Çünkü dert, insanı aşkla koşturur. İşte biz bu dertle; Elazığ, Malatya ve İzmir’deki depremlerde; Antalya ve Muğla’daki yangınlarda; Kastamonu, Sinop ve Bartın’daki sellerde; asrın felaketinde, milletimizin zor zamanlarında yanında olduk. İnşallah 31 Mart’tan sonra da İstanbul’un her sokağında, her mahallesinde aynı dertle, aynı aşkla, aynı şevkle gece gündüz çalışacağız.” diyerek konuşmasına devam etti.

“BİZİ ARAYANLAR TEMEL ATARKEN, AÇILIŞ YAPARKEN BULACAK”

Hiçbir zaman algı ve reklam peşinde olmayacaklarını sözlerine ekleyen Kurum, “Bizi arayanlar; milletin yuvalarını yaparken bulacak. Bizi arayanlar; yerin üstünde dönüşüm, yerin altında metro şantiyelerinde bulacak. Bizi arayanlar; İstanbul’un 39 ilçesinde millet bahçeleri yaparken bulacak.

Bizi hiç kimse polemik yaparken göremeyecek. Bizi arayanlar; temel atarken, açılış yaparken bulacak. Gençlerimiz için yeni ofisler, yeni iş yerleri kurarken bulacak. Bizi arayanlar; başımızdaki baretimizle, ayağımızdaki çizmemizle, sırtımızdaki montumuzla İstanbul’umuz için koşarken bulacak. Biz hiçbir zaman kirli pazarlıkların, iftiraların, dedikoduların tarafında olmayacağız. Biz hep millet için yapan, millet için üreten tarafta olacağız.

Biz hiçbir zaman sözünü yiyenlerin tarafında olmayacağız. Biz hep sözünü tutanların tarafında olacağız. Dün nasıl 81 ilimize ve İstanbul’umuza hizmet ettiysek; 1 Nisan’dan sonra da bu şehre canla başla hizmet etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“SENİN İŞİN BOŞ LAF, BENİM İŞİM HİZMET, SENİN İŞİN DEDİKODU, BENİM İŞİM ESER”

Mevcut İBB yönetiminin 5 yılda 8 kilometre metro yapabildiğini dile getiren Kurum, “CHP’li İBB Başkanı ‘Ben metro fatihiyim’ diyor. 5 yılda sadece ve sadece 8 kilometre metro yapan sen mi fatih olacaksın? Sultanbeyli’nin metrosunu bitiremeyen sen mi Fatih olacaksın? Bir de kalkıp bizim İstanbul’a kazandıracağımız eserleri eleştiriyor, 650 bin konutu nasıl yapacaksın diyor? Ya sen, Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olup İstanbul’u kaderine terk ederken; ben deprem bölgesinde 180 bin konutun temelini atıyordum.

Sen, kendi genel başkanını devirmek için gizli toplantılar yaparken; ben İstanbul’da 365 milyar liralık yatırım yapıyordum. Sen, İstanbul’u, vatandaşlarımızı kara kışa teslim edip büyükelçilerle yemek yerken; ben İstanbul’un 39 ilçesinde 80 bin yuvayı vatandaşlarımıza teslim ediyordum.

Sen, İstanbul’un dikey bahçelerini sökerken; ben İstanbul’a 20 milyon m2 büyüklüğünde onlarca millet bahçesi yapıyordum. Benim İstanbul’un her yerinde eserlerim, yuvalarım, bahçelerim var. Peki, sen İstanbul’a yabancı belediye başkanı, senin neyin var? Beş yılda İstanbul’a arada bir uğradın. Algıdan başka hiçbir şey yapmadın. Hep dedikodu, hep manipülasyon yaptın. Çünkü en iyi bildiğin iş bu.

Senin işin boş laf, benim işim hizmet. Senin işin dedikodu, benim işim eser. 31 Mart’ta ‘Sosyal Medya Belediyeciliği’ bitecek, ‘Gerçek Belediyecilik’ gelecek.” dedi.

“SULTANBEYLİ’MİZ İÇİN DEV YATIRIMLARIMIZI HIZLICA BAŞLATACAĞIZ”

İstanbul’da 5 yılda 20 yıllık eser üreteceklerini sözlerine ekleyen Murat Kurum, “Sizi CHP’nin insafına, CHP’nin yalanlarına, algılarına, beceriksizliğine asla ve asla teslim etmeyeceğiz. 1 Nisan’dan itibaren, Sultanbeyli’miz için dev yatırımlarımızı hızlıca başlatacağız. Sultanbeyli’mizde artık hiç kimse deprem korkusuyla yaşamayacak. Vatandaşlarımızın güvenli binalarda yaşaması için ilçemizin tamamında kentsel dönüşümü yaygınlaştıracağız.” diyerek konuşmasına devam etti.

“YENİ BAĞLANTI YOLLARI VE KAVŞAKLARLA SULTANBEYLİ’MİZDE TRAFİK ÇİLESİNİ BİTİRECEĞİZ”

Ulaşım çilesini çözmek için metro yatırımlarını harekete geçireceklerini sözlerine ekleyen Kurum, “Sultanbeyli-Kurtköy-Sabiha Gökçen ile Sultanbeyli Devlet Hastanesi-Yenidoğan Hattımızı yapacağız. Ve yine Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattımızı hızlıca yapacağız. Aydos Tüneli, yeni bağlantı yolları ve kavşaklarla Sultanbeyli’mizde trafik çilesini bitireceğiz. Sancaktepe-Sultanbeyli-Kurtköy Orman Yolu Projemizi hayata geçireceğiz.” dedi.

“DEVASA BİR SPOR MERKEZİ YAPACAĞIZ”

Gençlere yönelik projelerine de değinen Murat Kurum, “İlk Ofisiniz Murat abinizden olacak. Sizlere Sultanbeyli’de paylaşımlı ofisler yapacağız. Belediyemizden size maddi destekler vereceğiz.

Sultanbeyli’mizde sizlere artık tüm branşların olduğu devasa bir spor merkezi yapacağız. Yine futbol sahamız ve spor salonumuzu gençlerimizin, sizlerin hizmetine sunacağız. Mecidiye Mahallemizdeki mesire alanımızı da gençlik merkezine dönüştürecek, sizlerin tüm ihtiyaçlarını tamamen karşılayacağız. Bununla beraber, Sultanbeyli’mize yeni bir kültür merkezi ve nikah salonu kazandıracağız.” dedi.

Mevcut yönetimin bir otobüsü bile çalıştıramadığını belirten Kurum, “Metro duraklarını su basıyor, otobüsler yolda kalıyor, yanıyor. Şimdi otobüs de yok. Yürüyen merdivenleri, metrobüs duraklarını çalışır hale getireceğiz. Bir otobüsü koyamayan bir anlayış. 2 konsere 550 milyon TL harcayacağına gel vatandaşın sorunlarını çöz. Biz 31 Mart’ta onlara gereken cevabı sandıkta vereceğiz.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe mitingdeki konuşmasında, “İstanbul’da, İstanbul Büyükşehir Belediyesi diye bir ilçe yok. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, İstanbul’un 39 ilçesine hizmet etmesi lazım. En azından 39’da 1 hizmet etmesi lazım. Şimdi soruyorum. 5 yılın sonunda Sultanbeyli’miz kendi payına düşen 39’da 1 hizmeti aldı mı? Almadı mı?

Cumhur İttifakı adayımızı, AK Parti adayımızı rekor bir oyla seçeceğiz. Bizim sözlüğümüzde bereket diye bir kavram var. 27 günde öyle bir çalışacağız ki 90 günlük etki doğuracak. 31 Mart’ta Sultanbeyli’de Ali Tombaş, İstanbul’da Murat Kurum diyeceğiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x